Разлика помеѓу преработките на „Исаија Бауман“

Додадени 96 бајти ,  пред 1 месец
с
нема опис на уредувањето
с
 
|death_date = {{Death date and age|1950|1|6|1878|12|26|df=yes}}
|death_place = [[Балтимор]], [[Мериленд]], [[САД]]
|alma_mater = [[Универзитет Харвард]] <br>[[Универзитет Јејл]]
}}
'''Исаија Бауман''' (26 декември 1878, [[Ватерлу, Онтарио]], [[Канада]] &ndash; 6 јануари 1950, [[Балтимор]], [[САД]]) бил американски географ и претседател на Универзитетот Џонс Хопкинс, 1935-1948.