Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: fa:پولوکوین
с (Бот Додава: fa:پولوکوین)
[[Категорија:Градови во Јужноафриканската Република]]
 
[[bg:Полокване]]
[[af:Pietersburg]]
[[ar:بولوكوان]]
[[bg:Полокване]]
[[ca:Polokwane]]
[[de:Polokwane]]
[[en:Polokwane]]
[[es:Polokwane]]
[[fa:پولوکوین]]
[[fi:Polokwane]]
[[fr:Polokwane]]
6.250

уредувања