Разлика помеѓу преработките на „Ателектаза“

Додаден 51 бајт ,  пред 1 месец
с
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: дe → де)
 
== Наслов ==
Патологија
 
{{Респираторна патологија}}
 
[[Категорија:Болести на респи]]