Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Респираторна патологија“

с
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Македонско име на предлошката, replaced: collapsible option → расклоп)
с
 
* [[Пневмонија]]
* [[Пулмонална хипертензија]]
* [[Ателектаза]]
 
| group3 = Други