Валон Бехрами: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Враќање во Џенова: Македонско име на предлошка, replaced: cite press release → наведена изјава за печат
с (→‎{{знамеикона|Италија}} Наполи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
с (→‎Враќање во Џенова: Македонско име на предлошка, replaced: cite press release → наведена изјава за печат)
 
===Враќање во Џенова===
На 2 јануари 2020, Бехрами се вратил во екипата на Џенова за која последен пат играл во 2005 година.<ref>{{citeнаведена pressизјава releaseза печат|publisher=[[Genoa C.F.C.|Genoa]]|url=https://genoacfc.it/valon-behrami-e-un-giocatore-del-genoa/|title=VALON BEHRAMI E’ UN GIOCATORE DEL GENOA|date=2 January 2020|language=it}}</ref> На 5 јануари, го направил своето деби влегувајќи од клупата како замена во победата со 2–1 на домашен терен против [[УС Сасуоло Калчо|Сасуоло]].
 
==Репрезентативна кариера==