NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Додадена категорија, replaced: отворено ѕвездено јато → расеано ѕвездено јато (2)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
с (→‎top: Додадена категорија, replaced: отворено ѕвездено јато → расеано ѕвездено јато (2))
|деклинација=-60° 25' 53""
|положбен агол=
|вид на објект= [[отворенорасеано ѕвездено јато]]
|морфолошки вид=II2p
|привиден сјај В=5,1
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
}}
'''NGC 6025''' — [[отворенорасеано ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Јужен Триаголник (соѕвездие)|Јужен Триаголник]], заведено во [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо.
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6025 се споменува и како OCL 939, ESO 136-SC14.