NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додадени 74 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија
Ред 64:
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1798 година]]
[[Категорија:Девица (суперјато)]]
[[Категорија:Преодни спирални галаксии]]