Анатолиj Соловjаненко: Разлика помеѓу преработките

с
с (→‎top: Додадена категорија)
'''Анатолиj Соловjаненко''' ([[Донецк]], {{роден|25|септември|1932}} - {{починал|29|јули|1999}}), оперски [[пејач]], [[тенор]], еден од најголемите пејачи на сите времиња. Херој на Украина (2008). Народен глумец на СССР (1975).
 
[[Категорија:Народни артистиуметници на СССР]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на пријателството на народите]]
[[Категорија:Добитници на Лениновата награда]]