Свјатослав Рихтер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 138 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
(Бришење на "RICHTER_3.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Ellin Beltz поради: per c:Commons:Deletion requests/File:RICHTER 3.jpg.)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Добитници на Лениновата награда]]
[[Категорија:Добитници на Државната награда на Руската Федерација]]
[[Категорија:Добитници на Орденот за заслуги пред татковината од III степен]]