Крем: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Употреба: Замена со македонска предлошка, replaced: colbegin → пст
с (→‎Употреба: Замена со македонска предлошка, replaced: colend → пстк)
с (→‎Употреба: Замена со македонска предлошка, replaced: colbegin → пст)
 
Рецептите со слатка павлака се наведени во категоријата десерти од крем и вклучуваат :
 
{{colbeginпст}}
* [[Banana custard]]
* [[Bavarian cream]]