Разлика помеѓу преработките на „Трка околу Фландрија 2015“

с
→‎Екипи: Замена со македонска предлошка, replaced: colend → пстк (2)
с (Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести (3))
с (→‎Екипи: Замена со македонска предлошка, replaced: colend → пстк (2))
* {{ct|SAX|2015}}
* {{ct|TFR|2015}}
{{colendпстк}}
 
Екипи кои добиле специјални покани биле:
* {{ct|ROO|2015}}
* {{ct|AND|2015}}
{{colendпстк}}
 
== Резултати ==