Разлика помеѓу преработките на „NGC 6377“

Додадени 94 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
с (→‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.messier45.com/cgi-bin/dsdb/dsb.pl?ss=116277112754765&str=NGC6377 DeepПрегледувач Skyна Browserдлабокото -небо — NGC 6377]
* [http://spider.seds.org/ngc/revngcic.cgi?NGC6377 Поправени информации за NGC 6377]
* [http://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR-S?NGC%206377 NGC 6377], VizieR.
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206377 NGC 6377], NASA Extragalactic[[Вонгалактичка Database.база на податоци на НАСА]]
 
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]