Разлика помеѓу преработките на „Анегдота“

Додадени 78 бајти ,  пред 13 години
+
(дополнување)
 
(+)
'''Анегдотата''' е мал хумористичен [[расказ]] во кој се раскажува за некоја смешна случка во животот на позната личност
{{Лит-никулец}}
[[Категорија:Литература]]