Разлика помеѓу преработките на „Ден на Русија“

Одземени 59 бајти ,  пред 12 години
non right links
с (Бот Додава: fi:Venäjän juhlapäivät)
(non right links)
[[Категорија:Руска политика]]
 
[[deru:FeiertageДень in RusslandРоссии]]
[[enbg:PublicДен holidaysна in RussiaРусия]]
[[de:Tag Russlands]]
[[fi:Venäjän juhlapäivät]]
[[ptla:FeriadosDies na RússiaRussiae]]
[[uk:День Росії]]
[[ru:Праздники и памятные дни России]]
89

уредувања