Разлика помеѓу преработките на „Ӱ“

Додадени 153 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: de, en, fi, it, ja, ru, zh
(Нова страница: {{Cyrillic alphabet navbox| Heading=Кирилична буква Ӱ| Image=| }} '''Буквата Ӱ''' е дел од [[кирилица|кириличната несл...)
 
с (Бот Додава: de, en, fi, it, ja, ru, zh)
 
[[Категорија:Кирилица]]
 
[[de:Ӱ]]
[[en:U with diaeresis (Cyrillic)]]
[[fi:Ӱ]]
[[it:Ӱ (cirillico)]]
[[ja:ダイエレシス付きУ]]
[[ru:Ӱ (кириллица)]]
[[zh:Ӱ]]
59.415

уредувања