Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Македонија/Градови“

нема опис на уредувањето
 
==Пелагонија==
*[[Битола]]{{Готово}}
 
:{{Готово}}
*[[Демир Хисар]]
*[[Крушево]]
 
==Скопје==
*[[Скопје]]{{Готово}}
 
:{{Готово}}
 
==Тиквешки регион==
*[[Гевгелија]]
*[[Радовиш]]
*[[Струмица]]{{Готово}}
 
:{{Готово}}
----
#/