Разлика помеѓу преработките на „Ал Акса интифада“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: fa:انتفاضه‌الاقصی)
*[http://www.spic.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=120&ArticleID=4815 Израелците испотепаа цивили, Палестинците збеснаа]
 
[[Категорија:Историја на Палестина]]
[[Категорија:Израелско-палестински конфликт]]
[[Категорија:Историја на Израел]]
 
[[ar:انتفاضة فلسطينية ثانية]]