МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
Следете ја Википедија на македонски јазик на '''<span class="plainlinks">[https://www.facebook.com/mk.wikipedia Facebook]!</span>'''
<!--и на [[Податотека:Twitter.svg|35п|врска=http://twitter.com/#!/wikipedia_mk]]'''<span class="plainlinks">[http://twitter.com/#!/wikipedia_mk Twitter]</span>'''-->
{{-}}
 
[[Податотека:Nuvola apps cookie.svg|лево|35п|Јубилејна статија]]
Во тек е гласање за избор на '''[[Википедија:Јубилејни статии/114.000|јубилејна статија]]'''!
{{-}}
 
[[Податотека:CEE Spring Logo transparent.svg|лево|30п|Уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2021“]]
Од 1 до 30 април 2020 година, на Википедија на македонски јазик ќе се одржува меѓународниот уредувачки натпревар: „'''[[Википедија:Уредувачки натпревари/СИЕ Пролет 2021|СИЕ Пролет 2021]]'''“. Прочитајте ги упатствата на проектната страница, земете учество и освојте една од наградите!
 
{{-}}
 
[[Податотека:Уредувачки натпревари.svg|лево|30п|Уредувачки натпревар „Биосферни резервати во светот“]]
Од 19 април до 9 мај 2021 година се одржува уредувачки натпревар на тема „'''[[Википедија:Уредувачки натпревари/Биосферни резервати во светот|Биосферни резервати во светот]]'''“, наменет исклучиво за ученици на возраст од 15 до 18 години. Прочитајте ги упатствата на проектната страница, земете учество и освојте една од наградите!