Разлика помеѓу преработките на „Тапан“

Одземени 2 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
|names=Тапан, Барабан, Давул, Табл
|image=Tapan.jpg
|classification=[[ПеркусијаУдирачки]] ([[мембранофон]])
|range=Затегнат со врвка
}}