Разлика помеѓу преработките на „NGC 4076“

Додадени 97 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Береникина Коса (соѕвездие)]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1785 година]]