NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додадени 97 бајти ,  пред 1 година
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: која се наоѓа на списокот на → заведена во, removed: Телото претставува Дрееров објект.)
[[Категорија:PGC-објекти]]
[[Категорија:Кефеј (соѕвездие)]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1798 година]]