Разлика помеѓу преработките на „Космичко зрачење“

Додадени 17 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Интеракција со земјината атмосфера: Македонско име на предлошка, replaced: columns-list → Столбови-список
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: абсор → апсор (2))
с (→‎Интеракција со земјината атмосфера: Македонско име на предлошка, replaced: columns-list → Столбови-список)
 
;Производи при реакција на секундарни космички зраци со атмосферата и нивна стабилност
{{Столбови-список|2|
{{columns-list|2|
* [[Трициум]] (12.3 a): 14N(n, 3H)12C ([[Cosmic ray spallation|Spallation]])
* Берилиум-7 (53.3 d)