Разлика помеѓу преработките на „Сена“

Додаден 121 бајт ,  пред 11 година
+ категорија
с (Бот Менува: is:Signa)
(+ категорија)
{{Infobox_River | river_name = Сена
| image_name =Seine2J-wiki.jpg
| caption = Поглед на Сена од [[Понт Ројал]]. [[Музејот Орсе]] се гледа од лево, а десно е [[Големата Палата]].
| origin = [[Бургундија]]
| mouth = [[Англиски каналl]]<br /> {{coord|49|26|5|N|0|7|3|E|name=English Channel-Seine|display=inline,title}}
 
<!--interwiki-->
 
[[Категорија:Реки во Франција]]
[[Категорија:Географија на Париз]]
 
[[ar:السين]]