Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Георги Казепов“

,
(,)
 
:Личе '''авангардод ''' не е на македонски. На македонски е '''авангардата'''. Капито?--[[User:Raso mk|Raso mk]] <small>([[User talk:Raso mk|разговор]])</small> 14:39, 28 декември 2008 (UTC)
 
:На повекето словенски йезици е во женска форма :P. Го обарнав :) --[[User:Li4kata|Li4kata]] <small>([[User talk:Li4kata|разговор]])</small> 14:49, 28 декември 2008 (UTC)
1.398

уредувања