Разлика помеѓу преработките на „Танцхаз“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Важноста на методот танцхаз: Јазична исправка, replaced: листата на → списокот на
с (Јазична исправка, replaced: се базира → се заснова)
с (→‎Важноста на методот танцхаз: Јазична исправка, replaced: листата на → списокот на)
 
 
== Важноста на методот танцхаз ==
Како признание за ревитализација и заштита на напорите на методот на танцхаз во наставата на традиционалниот танц,беше запишано во [[УНЕСКО]] во листатасписокот на нематеријалното наследство на Итна заштитата во ноември 2011 година <ref name="UNESCOtanchaz">{{Наведена мрежна страница|url=http://www.unesco.org/new/en/media-services/single-view/news/two_new_elements_inscribed_on_the_list_of_intangible_heritage_in_need_of_urgent_safeguarding_and_five_best_safeguarding_practices_selected/|title=Two new elements inscribed on the List of Intangible Heritage in Need of Urgent Safeguarding and five best safeguarding practices selected|publisher=UNESCOPRESS|accessdate=26 November 2011}}</ref>
 
== Наводи ==