Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Рекорди: Јазична исправка, replaced: листата на → списокот на
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
с (→‎Рекорди: Јазична исправка, replaced: листата на → списокот на)
 
|}
{{col-3}}
[[Податотека:Pirlo.jpg|thumb|right|160px|[[Андреја Пирло]] играч со најмногу настапи во оваа селекција и втор на листатасписокот на стрелците.]]
{{col-end}}
{{col-end}}