Разлика помеѓу преработките на „Алберт Велики“

Додадени 55 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: доктор на Црквата → црковен учител)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]
[[Категорија:Непозната година на раѓање]]
[[Категорија:Црковни учители]]