Разлика помеѓу преработките на „Харисбург (Пенсилванија)“

с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал)
 
==Надворешни врски==
{{рв|Harrisburg, Pennsylvania}}
[http://www.harrisburgpa.gov Официјалниот веб портал на градот]
 
==Наводи==