Разлика помеѓу преработките на „Кагава (префектура)“

с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал)
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.pref.kagawa.jp/foreigner.shtml Официјален веб портал на префектурата Кагава]
 
{{географија-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Префектури во Јапонија]]
[[Категорија:Кагава (префектура)| ]]