Разлика помеѓу преработките на „Епиметеј (месечина)“

с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал
с (→‎Потекло на поимот: Јазично подобрување, replaced: ==Етимологија== → == Потекло на поимот ==)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://solarsystem.nasa.gov/planets/profile.cfm?Object=Sat_Epimetheus Профил на Епиметеј] на официјалниот веб портал за [http://solarsystem.nasa.gov истражување на Сончевиот Систем на НАСА]
 
{{Сатурнови месечини}}