Анаполис (Мериленд): Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал)
 
 
== Надворешни врски ==
[http://www.annapolis.gov Официјален веб портал на градот]
{{Ризница-врска|Annapolis, Maryland}}