Разлика помеѓу преработките на „Сасуоло“

Додадени 15 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место, лен мрежно → лно мрежно
с (Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место, лен мрежно → лно мрежно)
 
==Надворешни врски==
*[http://www.visitsassuolo.it/ Посети го Сасуоло информации]
*[http://www.sassuolo.it/ ОфицијаленОфицијално сајтмрежно место на градот]
*[http://www.sassuolo2000.it/ Сасуоло 2000]
*[http://www.sassuolonline.it/ Sassuolo on-line]