Калорија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Разлики: Исправена предлошка, replaced: цмс → нмс
[проверена преработка][проверена преработка]
(#WPWP #WPWPMK)
с (→‎Разлики: Исправена предлошка, replaced: цмс → нмс)
≈ {{convert|4.182|J|kWh|disp=output only}}
≈ {{convert|4.182|J|eV|disp=output only}}
| Овој сооднос е усвоен од Комитетот за номенклатура на Меѓународниот сојуз за исхранбени науки (IUNS).<ref>{{цмснмс |url=http://www.fao.org/docrep/meeting/009/ae906e/ae906e17.htm |author=FAO |authorlink=FAO |title=Усвојување на џулот како единица за енергија |year=1971}} {{en}}</ref>
|}