Хавана: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
Исправена предлошка, replaced: цмс → нмс (2)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Новиот свет → Новиот Свет, Нов свет| → Нов Свет|)
с (Исправена предлошка, replaced: цмс → нмс (2))
|area_metro_km2 =
|area_metro_sq_mi =
|population_footnotes = <small>Попис 2011</small><ref name=Official_census>{{цмснмс|url=http://www.one.cu/aec2009/datos/ciudad%20habana.pdf|title=Попис на населението од 2009 г.}} {{es}}</ref>
|population_note =
|population_total = {{пад}} 2,930,201
 
===Општини===
Градот е поделен на 15 [[општина|општини]]<ref name=territorios>http://www.one.cu/aec2009/datos/01TERRITORIO.pdf Население по покраини и општини</ref> или „околии“, кои потоа се делат на 105 маала<ref>{{цмснмс|title=Официјални статистики за Хавана|url=http://www.one.cu/publicaciones/provincias_masinf/la%20habana.htm|publisher=Oficina Nacional de Estadisticas de Cuba (ONE)|accessdate=27 ноември 2011}}</ref> наречени „народни совети“ (''consejos populares'').
 
* Аројо Наранхо