Македонски фудбал: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место (2), Сајт → Мрежно место, режно местоот → режното место (2)
с (Јазична исправка, replaced: веб-сајт → мрежно место, веб портал → портал (2), Веб портал → Портал)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место (2), Сајт → Мрежно место, режно местоот → режното место (2))
 
'''MacedonianFootball.com''' е независен [[Република Македонија|македонски]] [[портал]] основан во јануари 2007 година.
 
Покрај порталот, MacedonianFootball.com располага и со македонски [[интернет форум]] за дискусии (со англиска верзија). Она по што сајтотмрежното место е препознатливпрепознатливо е статистиката за македонската репрезентација со записници од сите натпревари, табели и резултати од [[Прва македонска фудбалска лига|Првата лига]], [[Втора македонска фудбалска лига|Втората]], [[Трета македонска фудбалска лига|Третите]] и дури и [[Општински македонски фудбалски лиги|Општинските лиги]], како и од [[Куп на Македонија (фудбал)|Купот на Македонија]].
 
СајтотМрежното место е достапендостапно единствено на [[Англиски јазик|Англиски]] јазик и е доста посетуванпосетувано од [[македонска дијаспора|македонската дијаспора]].
Кон крајот на 2009 година MacedonianFootball.com и [[24fudbal.com.mk]] во заедничка соработка направија фузија на форумите.