Разлика помеѓу преработките на „Координирано универзално време“

с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место, бен мрежно → бено мрежно
с (Јазична исправка, replaced: Базиран → Заснован)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: сајт → мрежно место, бен мрежно → бено мрежно)
== Надворешни врски ==
* [http://www.bipm.org/en/scientific/tai/time_server.html Bureau International des Poids et Mesures UTC/TAI Time Server] Меѓународно биро за координација на времето {{fr}} {{en}}
* [http://www.time.gov/timezone.cgi?UTC/s/0/java СлужбенСлужбено сајтмрежно место на САД за UTC време] користи [[Јава]]. {{en}}
 
== Наводи ==