Разлика помеѓу преработките на „Виртуелна приватна мрежа“

с
→‎Историја: clean up and re-categorisation per CFD, replaced: сајт → мрежно место (2)
с (→‎Безбедносни механизми: Јазично подобрување, replaced: индивидуална → поединечна)
с (→‎Историја: clean up and re-categorisation per CFD, replaced: сајт → мрежно место (2))
• Протоколите што ги користат за да се пробијат во сообракајот.
• Тунелот е крајната точка, односно клиент раб или оператор раб.
• Дали тие нудат сајтмрежно место – на сајтмрежно место или имаат далечински пристап на поврзување.
• Нивото на безбедност што е предвидено.