Разлика помеѓу преработките на „Сојуз на писатели на Русија“

с
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Union of Writers of Russia“)
 
с
 
'''Сојузот на писатели на Русија''' ({{Lang-ru|Союз писателей России}}) - творечки сојуз на професионални писатели во [[Русија]]. Тој е наследник на Сојузот на писатели на РСФСР, основан во 1958 година.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://litrossia.ru/item/sojuz-nerushimyj/|title=СОЮЗ НЕРУШИМЫЙ|date=31 мај 2018}}</ref> Сојузот на писатели на Русија има 90 ограноци во регионите на Русија и другите земји.
 
== Активности ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
== Надворешни врски ==