Разлика помеѓу преработките на „Ерта Але“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Веб страна → Мрежно место
с (→‎Туристичко одредиште: Јазично подобрување, replaced: дестинација → одредиште (2), чка одредиште → чко одредиште (2), та туристичко одредишт)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Веб страна → Мрежно место)
 
* (англиски) [http://www.volcano.si.edu/volcano.cfm?vn=221080 Ерта Але на ''Глобалната вулканска програма'']
* (француски) [http://www.futura-sciences.com/comprendre/d/dossier615-4.php Футура науки - Досието за Ерта Але]
* (француски) (англиски) [http://www.erta-ale.org/ - ВебМрежно странаместо на Женевското вулканолошко здружение Швајцарија за Ерта Але]
 
[[Категорија:Штитести вулкани]]