Разлика помеѓу преработките на „КК Лирија“

Додадени 17 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: фан → обожавател
с (→‎Историја: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: фан → обожавател)
 
==Надворешни врски==
* [http://basketball.eurobasket.com/team/FYR-Macedonia/KK_Lirija_Skopje/14621?Page=0 Профил на КК Лирија на eurobasket.com]
* [https://www.facebook.com/pages/KB-Liria/121043024619423 Фејсбук фанНавивачка страница на Фејсбук]
{{Кошаркарска прва лига 2013/2014}}