Аџилак: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up and re-categorisation per CFD, replaced: Аџилак → Поклонение)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
[[Податотека:As pilgrims prepare to return to their homes, Saudi authorities begin to prep for next year's Hajj - Flickr - Al Jazeera English.jpg|мини|Аџии во [[Голема џамија во Мека|Големата џамија во Мека]] на аџилук во 2010 година]]
'''Аџилак''' или '''хаџ''' е одење на [[муслимани]]те на [[поклонение]] во [[Мека]] и други околни свети места. Претставува еден [[пет столбови на ислам|петте столбови на исламот]].
 
== Поврзано ==