Аџилак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 78 бајти ,  пред 2 години
с
clean up and re-categorisation per CFD, replaced: Аџилак → Поклонение
[проверена преработка][проверена преработка]
(#WPWPMK, #WPWP)
с (clean up and re-categorisation per CFD, replaced: Аџилак → Поклонение)
[[Податотека:As pilgrims prepare to return to their homes, Saudi authorities begin to prep for next year's Hajj - Flickr - Al Jazeera English.jpg|мини|Аџии во [[Голема џамија во Мека|Големата џамија во Мека]] на аџилук во 2010 година]]
'''Аџилак''' или '''хаџ''' е одење на [[Муслимани|муслиманитемуслимани]]те на [[поклонение]] во [[Мека]] и едруги еденоколни одсвети места. Претставува еден [[пет столбови на ислам|петте столбови на исламот]]. Не е само за муслиманите.
 
== Поврзано ==
* [[Поклонение]]
 
[[Категорија:Ислам]]