Извоз: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Процес: Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место
с (→‎Бариери: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован)
с (→‎Процес: Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место)
 
== Процес ==
Методите за извоз на производ, стока или информации вклучуваат пошта, рачна достава, авионска испорака, испорака со брод, поставување на Интернет или преземање од веб-страницамрежно место.
 
== Бариери ==