Разлика помеѓу преработките на „Маквориски пингвин“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место, на мрежно место → но мрежно место, но мреж → на мреж
с (Правописна исправка, replaced: 8 kg → 8 кг)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место, на мрежно место → но мрежно место, но мреж → на мреж)
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.birdlife.org/datazone/search/species_search.html?action=SpcHTMDetails.asp&sid=3858&m=0 Информации за видови на веб-страницамрежно место]
* [https://web.archive.org/web/20060224085754/http://www.arkive.org/species/GES/birds/Eudyptes_schlegeli/ Слики и снимки]
* [https://web.archive.org/web/20040902000420/http://www.antdiv.gov.au/default.asp?casid=2404 Слики на поединци создадени со мешање на овој вид со други видови пингвини]