Разлика помеѓу преработките на „Македонски фудбал“

с
Јазична исправка, replaced: веб-сајт → мрежно место, веб портал → портал (2), Веб портал → Портал
с
с (Јазична исправка, replaced: веб-сајт → мрежно место, веб портал → портал (2), Веб портал → Портал)
| лого =
| скриншат =
| опис = македонски веб портал
| url = http://www.macedonianfootball.com/
| комерцијална = Не
| тип = Веб порталПортал
| јазик = [[Англиски јазик|Англиски]]
| регистрација = Изборна
}}
 
'''MacedonianFootball.com''' е независен [[Република Македонија|македонски]] [[веб портал]] основан во јануари 2007 година.
 
Покрај порталот, MacedonianFootball.com располага и со македонски [[интернет форум]] за дискусии (со англиска верзија). Она по што сајтот е препознатлив е статистиката за македонската репрезентација со записници од сите натпревари, табели и резултати од [[Прва македонска фудбалска лига|Првата лига]], [[Втора македонска фудбалска лига|Втората]], [[Трета македонска фудбалска лига|Третите]] и дури и [[Општински македонски фудбалски лиги|Општинските лиги]], како и од [[Куп на Македонија (фудбал)|Купот на Македонија]].
* [http://www.twitter.com/MacedonianFooty MacedonianFootball.com на Twitter]
 
{{веб-сајтмрежно место-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски мрежни места]]