Кејти Ледецки: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб сајт → мрежно место, мрежно местоот → мрежното место
[проверена преработка][проверена преработка]
с Исправка на датумски формат, replaced: јуни, 2 → јуни 2, јули, 2 → јули 2 (3), август, 2 → август 2 (4)
с →‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб сајт → мрежно место, мрежно местоот → мрежното место
Ред 70:
* [http://usaswimming.org/DesktopModules/BioViewManaged.aspx?personid=efc9df90-9a42-4929-b305-f94412a9e13c&TabId=1453&Mid=10312 Katie Ledecky] – Биографија на USASwimming.org
* [https://archive.is/20121208152105/www.london2012.com/athlete/ledecky-katie-1132407 Katie Ledecky] – Информации на London2012.com
* [http://www.stoneridgeschool.org/page.cfm?p=4802 Katie Ledecky] – Профил на Кејти на вебмрежното сајтотместо на училиштето Стоун Риџ
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ледецки}}