Патмос: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб-место → мрежно место
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: средоземноморската клима → средоземната клима)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб-место → мрежно место)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.patmos.gr/ Официјално веб-мрежно место] {{en}} {{el}}
 
{{УНЕСКО-заштитен}}