Национална партија (Уругвај): Разлика помеѓу преработките

с
Јазична исправка, replaced: веб место → мрежно место
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: веб место → мрежно место)
 
website = [http://www.partidonacional.com.uy www.partidonacional.com.uy] |
}}
 
 
'''Националната партија''' (''Partido Nacional'' на [[шпански]]), исто позната како '''Белата партија''' (''Partido Blanco''), е најголема [[десничарска]] [[либерален конзервативизам|либералдемократска]] [[политичка партија]] во [[Уругвај]].
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.partidonacional.com.uy/ Официјално вебмрежно место]
 
[[Категорија:Политички партии во Уругвај]]