Стад д'Ојем: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2))
| срушен =
| реновиран =
| капацитетсместивост = 20,.500
| потрошени пари =
| играат =
}}
 
'''Стад д'Ојем''' е фудбалски стадион во [[Ојем]], [[Габон]]. Отворен е во 2015 и има капацитетсместивост од 20,.500 седечки места.<ref>http://thegabon.com/visit-of-oyem-stadium-site-by-the-head-of-state/</ref>
 
Стадионот ќе биде еден од домаќините на [[Африкански куп на нации 2017|Африканскиот куп на нации 2017]].