Разлика помеѓу преработките на „Стадион Цементарница“

с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2)
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Скопje → Скопје (2))
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2))
 
име = Стадион Цементарница|
слика = |
капацитетсместивост = 2.000 |
локација = [[Скопје]], [[Република Македонија|Македонија]]||
сопственик = [[ФК Цементарница]]|
}}
 
'''Стадионот Цементарница''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопје]], [[Република Македонија]]. Моментално на наго настапува екипата на [[ФК Горно Лисиче]]. Стадионот има капацитетсместивост од 2.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Цементарница}}